Recykling reklamówek z nadrukiem

Reklamówki z nadrukiem są jednymi z najbardziej ekologicznych akcesoriów dostępnych na rynku, gdyż ich produkcja nie wytwarza żadnych szkodliwych substancji, które mogłyby zagrozić środowisku. Dodatkowo zastosowane materiały powodują, że tego typu produkty podlegają pełnemu recyklingowi, co sprawia, że mogą być z nich wykonane zupełnie nowe akcesoria.

Polskie sklepy już od wielu lat walczą z rozprzestrzeniającymi się zwykłymi torbami foliowymi. Pierwsze działanie zmierzające do ograniczenia obiegu popularnych „foliówek” polegało na wprowadzeniu opłat za chęć nabycia tego typu akcesoriów na przykład w sklepie spożywczym. Miało to zachęcać klientów do korzystania z własnych, ekologicznych toreb wielokrotnego użytku. Dodatkowo zakup torby foliowej miał doprowadzić do sytuacji, by nabywana torba była wykorzystywana przez znacznie dłuższy czas niż taka, którą otrzymywaliśmy za darmo.

Proces recyklingu toreb foliowych

Jak pokazują statystyki, torby foliowe są jednymi z najczęściej wyrzucanych odpadów. Spowodowało to, że wiele przedsiębiorstw skupiło się na opracowaniu technologii pozwalającej na ponowne wykorzystanie tego typu akcesoriów. W trosce o nasze wspólne środowisko naturalne powstały reklamówki z nadrukiem podlegające całkowitemu recyklingowi. Proces ten rozpoczyna się w specjalnych myjniach, których zadaniem jest usunięcie z toreb wszelkich zabrudzeń i zanieczyszczeń. Dopiero tak przygotowany materiał, będący pod postacią drobnych płatów, nadaje się do dalszej obróbki, w procesie której mogą zostać wytworzone różnego rodzaju akcesoria.

Mimo, iż torby foliowe rozkładają się przez kilka tysięcy lat, to zastosowanie recyklingu pozwala na przywrócenie ich do stanu używalności pod postacią zupełnie nowych akcesoriów. Przetworzone produkty mogą być wykorzystane do produkcji olejów opałowych, części do urządzeń RTV, mebli, a nawet ubrań.

Można śmiało powiedzieć, że troska o ekologię jest teraz w modzie, dlatego bardzo dużo w oczach klientów zyskują te przedsiębiorstwa, które propagują użytkowanie ekologicznych produktów codziennego użytku.

Kontakt

F.H.P.U. Grupa Folflex - Marcin Mazur
ul. Żeromskiego 13
11-400 Kętrzyn
Tel.: (+48) 607 798 322
Tel.: (+48) 607 331 661
Email: biuro@grupafolflex.pl