Na co zwrócić uwagę wybierając koperty kurierskie?

Na co zwrócić uwagę wybierając koperty kurierskie?

Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się zakupy online. To zmusza firmy oferujące sprzedaż produktów przez Internet do wzbogacenia asortymentu opakowań o koperty kurierskie. Oczywiście możemy skorzystać z kopert sygnowanych logo przewoźnika, ale nie wpływa to korzystnie na prestiż marki. Dlatego warto zamówić spersonalizowane koperty kurierskie z logo, które zapewnią:

  • skuteczną ochronę przesyłki przed uszkodzeniami i negatywnym wpływem czynników zewnętrznych,
  • prestiżowy wygląd paczki,
  • poprawę rozpoznawalności marki.

Na co zwrócić uwagę wybierając foliopak?

Foliopaki, jak często nazywane są koperty kurierskie, to opakowania produkowane z rozmaitych materiałów. Najbardziej popularne to:

  • torby z folii LDPE,
  • torby z folii HDPE i MDPE.

Folia LDPE pozwala na wyrób opakowań błyszczących. Koperty kurierskie z folii LDPE są bardziej miękkie i rozciągliwe, w wyniku czego bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne i choć koperta nie ulega rozerwaniu, może zostać dostarczona do odbiorcy w nieestetycznej postaci (z zaciągnięciami itp.). Z drugiej strony opakowania z LDPE są bardziej uniwersalne, dzięki czemu świetnie się sprawdzają w branży odzieżowej oraz wszędzie tam, gdzie oferowane są wyroby miękkie – zabawki pluszowe, tekstylia domowe, itp.

Folie HDPE i MDPE dają możliwość produkcji kopert matowych i sztywnych. Koperty wykonane z tych folii są mniej odporne na rozciąganie. Mała lub praktycznie żadna rozciągliwość kopert z HDPE i MDPE sprawia, że pakowanie produktów może być utrudnione. Z drugiej strony koperty bardzo dobrze się prezentują i zapewniają maksimum ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Świetnie sprawdzają się do pakowania korespondencji, jak również różnego rodzaju urządzeń elektronicznych. Należy przy tym pamiętać, że koperty powinny być odpowiednio większe niż pakowany w nie produkt.

Jak dostosować koperty do indywidualnych potrzeb?

Koperty kurierskie są produkowane na zamówienie. To daje nam możliwość wyboru:

  • materiału, z jakiego zostaną wykonane,
  • formatu,
  • formy personalizacji przy pomocy nadruku.

Wiedząc, jakiego opakowania potrzebujemy do bezpiecznego i estetycznego pakowania produktów oferowanych w sprzedaży wysyłkowej z powodzeniem przygotujemy wytyczne, zgodnie z którymi zostaną wykonane nasze foliopaki. Zawsze możemy liczyć w tym zakresie na pomoc i doradztwo producenta.

Kontakt

F.H.P.U. Grupa Folflex - Marcin Mazur
ul. Żeromskiego 13
11-400 Kętrzyn
Tel.: (+48) 607 798 322
Tel.: (+48) 607 331 661
Email: biuro@grupafolflex.pl